Pokládka dřevěné podlahy a parket

Klasikou jsou určitě klasické masivní parkety (vlysy). V dnešní době se tento materiál hodně vrací díky nárokům na životní prostředí a zdravý životní styl.

Vrzání a drátkování je dávno minulostí díky novým technologiím (laky, tmely, způsob kladení). Při správné údržbě mají parkety životnost mnoha desítek let.

Dále se mezi dřevěné podlahy řadí různé typy prkenných podlah, průmyslové mozaiky a v dnešní době hojně kladené třívrstvé dřevěné podlahy (viz. Dřevěné podlahy třívrstvé).

Tvrdost dřev:
Měkká dřeva: Smrk, Borovice, Olše, Jedle, Topol, Lípa, Osika
Tvrdá dřeva: Dub, Buk, Jilm, Jasan, Bříza, Ořech, Modřín, Ovocná dřeva
Velmi tvrdá dřeva: Habr, Akát a některá exotická dřeva například Padauk a Eben
Neobyčejně tvrdá dřeva: eben cejlonský, africký grenadil, duajak

Pokládka parket se provádí ve vzorech stromeček, cihla, čtverec a nejčastější způsob je nekonečný pás. Lepí se převážně celoplošně a to speciálním lepidlem na vystěrkovaný a obroušený povrch, následně se parkety tmelí, brousí, lištují a lakují (nebo olejují). Nesmíme zapomenout, že každé dřevo má svou tvrdost, a tím i jiné využití a možnosti.

Výhodami těchto podlah je jejich přírodní původ, překrásný vzhled a vůně, pocit tepla při chůzi, dlouhá životnost, možnost opakovaného přebroušení a nalakování, popřípadě naolejování.

Nevýhodami jsou vyšší cena, celková doba realizace (aklimatizace, pokládka, broušení, lakování popřípadě olejování a schnutí), možnost mechanického poškození. Také si musíme uvědomit, že dřevo je materiál, který celý život pracuje (v zimních měsících sesychá a v letních naopak narůstá díky vzdušné vlhkosti).

Údržba dřevěných podlah je jednoduchá, postačí zamést nebo vyluxovat, po mokrém čištění je potřeba podlahu vytřít dosucha a nenechat na povrchu kaluže vody. Používají se čisticí prostředky osvědčené nebo doporučené výrobcem. V zimních měsících se doporučuje používat zvlhčovače vzduchu. Ideální stálá teplota je kolem 22°C. Také doporučujeme používat čisticí rohože ve vstupech na dřevěné podlahy v zájmu zabránění mechanického poškození od kamínků a jiných nečistot.

Pokládka linolea
Pokládka PVC
Pokládka laminátové plovoucí podlahy
Pokládka dřevěné podlahy a parket
Pokládka dřevěné třívrstvé podlahy
Pokládka vinylové podlahy
Pokládka koberce
© Všechna práva vyhrazena.   Pokládka podlah okr. Přerov. Mezi naše služby patří pokládka podlah, pokládka linolea, pokládka PVC, pokládka laminátové plovoucí podlahy, pokládka dřevěné podlahy a parket, pokládka dřevěné třívrstvé podlahy, pokládka vinylové podlahy, pokládka koberce. Pokládky realizujeme především v oblasti Přerovko (Přeov a okolí), Zlínsko (Zlín a okolí), Kroměřížsko (Kroměříž a okolí), Olomoucko (Olomouc a okolí) a popř. dle dohody.