Pokládka dřevěné třívrstvé podlahy (lepené nebo plovoucí)

Dřevěné třívrstvé podlahy jsou tvořeny třemi vrstvami jak napovídá název. První, vrchní vrstva je samotné dřevo (4 mm), tedy přírodní materiál, který dává podlaze svěží, moderní vzhled a přitom zaručuje kvality podlahy. Druhá a třetí vrstva je kombinace dřev, které jsou křížově provázány, aby zaručily co nejmenší roztažnost do stran. Všechny vrstvy jsou pak slepeny.

Dřevěné třívrstvé podlahy se nabízejí nejčastěji v provedení parketa, dvoupás nebo prkno. Nášlapná vrstva může být lakovaná, olejovaná nebo přírodní bez povrchové úpravy. Nejčastější rozměry: šířka 180-200 mm, tloušťka 14-15 mm, délka 1800-2200 mm.

Tvrdost dřev:
Měkká dřeva: Smrk, Borovice, Olše, Jedle, Topol, Lípa, Osika
Tvrdá dřeva: Dub, Buk, Jilm, Jasan, Bříza, Ořech, Modřín, Ovocná dřeva
Velmi tvrdá dřeva:  Habr, Akát a některá exotická dřeva například Padauk a Eben
Neobyčejně tvrdá dřeva:  eben cejlonský, africký grenadil, duajak

Pokládka podlahy se provádí jak celoplošným lepením tak i navolno (stejný postup jako u plovoucích laminátových podlah, kdy jsou lamely spojeny pouze zaklapnutím postranních zámků). Podklad musí být rovný, suchý a zbaven nečistot. Pokládka je rychlá a podlaha se dá používat ihned po dokončení.

Výhodami těchto podlah je jejich přírodní původ, překrásný vzhled a vůně, pocit tepla při chůzi, rychlá pokládka, příznivá cena, možnost opakovaného přebroušení a nalakování, popřípadě naolejování (pouze u lepených podlah). Také je možnost pokládky v případě podlahového vytápění (u plovoucí podlahy nutnost speciální podložky kvůli propustnosti tepla do podlahy).

Nevýhodami jsou možnost mechanického poškození ostrými předměty . Také si musíme uvědomit, že dřevo je materiál, který celý život pracuje (v zimních měsících sesychá a v letních naopak narůstá díky vzdušné vlhkosti).

Údržba je nenáročná, vytíráme vlhkým hadrem v roztoku vody a čistícího přípravku určeným k údržbě dřevěných podlah. Na podlaze nesmí zůstat kaluže vody. Preferujeme suché vytírání. Možnost povrchové ochrany doporučenými prostředky.

Pokládka linolea
Pokládka PVC
Pokládka laminátové plovoucí podlahy
Pokládka dřevěné podlahy a parket
Pokládka dřevěné třívrstvé podlahy
Pokládka vinylové podlahy
Pokládka koberce
© Všechna práva vyhrazena.   Pokládka podlah okr. Přerov. Mezi naše služby patří pokládka podlah, pokládka linolea, pokládka PVC, pokládka laminátové plovoucí podlahy, pokládka dřevěné podlahy a parket, pokládka dřevěné třívrstvé podlahy, pokládka vinylové podlahy, pokládka koberce. Pokládky realizujeme především v oblasti Přerovko (Přeov a okolí), Zlínsko (Zlín a okolí), Kroměřížsko (Kroměříž a okolí), Olomoucko (Olomouc a okolí) a popř. dle dohody.