Pokládka koberce

Koberce jsou textilie, kterými se pokrývají podlahy nebo stěny. Vyrábí se v mnoha druzích (bytové, zátěžové, kusové, běhouny). Rozlišujeme je podle technologie výroby, použitého materiálu a povrchové úpravy vlákna. Koberce se vyrábějí všíváním, vpichováním nebo tkaním a to z těchto materialů: vlna, polopropylen, polyamid, olefin a směsi těchto materialů (též z přírodních materialů jako kokos, sisal a papír).

Pokládka koberce je rychlá, podklad musí být rovný, hladký, suchý, odmaštěný, nesprašný a nečistot zbavený (nejlépe vystěrkováný samonivelační hmotou). Koberce se převážně celoplošně lepí speciálním lepidlem. Některé typy je možné pokládat na volno (musí být schváleno výrobcem). Avšak doporučujeme pokládku lepením, v opačném případě rapidně klesá doba jejich životnosti!

Výhodami koberců jsou velký výběr druhů, barev a vzorů, cenová dostupnost, šířky až do 6 metrů, příjemná chůze po měkkém povrchu, tepelná a zvuková izolace.

Nevýhodami koberců jsou snadné znečištění, zachytávání prachu a roztočů, kratší životnost a blednutí barev u levnějších typů.

Údržba se provádí buď suchou cestou (používá se prášek, který se nasype na koberec a následně na sebe naváže mikroskopické částečky. Po chvíli působení (dle návodu) se vysaje. Vhodné pro koberce, které jsou všívané a koberce tkané s nižší výškou vlasu. Nebo mokrou cestou (používají se speciální prostředky na čištění koberců). Naneseme a odstraníme nečistotu vlhkým hadrem. A v neposlední řadě strojové čištění ( je vhodné pro velmi špinavé koberce, koberce jsou propírány roztokem speciálního saponátu a špína je odváděna pryč, schnutí je rychlejší než u ručního čištění).

Pokládka linolea
Pokládka PVC
Pokládka laminátové plovoucí podlahy
Pokládka dřevěné podlahy a parket
Pokládka dřevěné třívrstvé podlahy
Pokládka vinylové podlahy
Pokládka koberce
© Všechna práva vyhrazena.   Pokládka podlah okr. Přerov. Mezi naše služby patří pokládka podlah, pokládka linolea, pokládka PVC, pokládka laminátové plovoucí podlahy, pokládka dřevěné podlahy a parket, pokládka dřevěné třívrstvé podlahy, pokládka vinylové podlahy, pokládka koberce. Pokládky realizujeme především v oblasti Přerovko (Přeov a okolí), Zlínsko (Zlín a okolí), Kroměřížsko (Kroměříž a okolí), Olomoucko (Olomouc a okolí) a popř. dle dohody.